קמטים וחריצים

  
קמטים וחריצים
קמטי הבעה - אחד התהליכים המוקדמים ביותר אשר תורם להווצרות קמטים בפנים הוא השילוב בין התכווצות חוזרת של שרירי ההבעה ואובדן הגמישות של העור עם השנים. תהליך זה יכול להתחיל כבר בשנות העשרים לחיינו וממשיך בעוצמה רבה יותר בשנות השלושים והארבעים. האזורים שנפגעים ביותר מתהליך זה הם צידיי וסביב העיניים, האיזור בין הגבות (גלבלה) והמצח. הטיפול הבחירה בקמטי הבעה בשליש העליון של הפנים הוא בוטולינום טוקסין A.

קמטי הבעה - אחד התהליכים המוקדמים ביותר אשר תורם להווצרות קמטים בפנים הוא השילוב בין התכווצות חוזרת של שרירי ההבעה ואובדן הגמישות של העור עם השנים. תהליך זה יכול להתחיל כבר בשנות העשרים לחיינו וממשיך בעוצמה רבה יותר בשנות השלושים והארבעים. האזורים שנפגעים ביותר מתהליך זה הם צידיי וסביב העיניים, האיזור בין הגבות (גלבלה) והמצח. הטיפול הבחירה בקמטי הבעה בשליש העליון של הפנים הוא בוטולינום טוקסין A. מדובר בטיפול בטוח עם מעט מאוד תופעות לוואי, בד"כ קלות וחולפות. שימוש מתמשך בבוטולינום מראה חד משמעית כי ככל שנתחיל לטפל מוקדם יותר כך תימנע היווצרות הקמטים ועם השנים העור יראה טוב יותר. את הבוטולינום ממומלץ להזריק פעמיים בשנה, לפחות בתחילת השימוש בו.

איבוד נפח - עם השנים נפח השכבות השונות שמקנות לעור את התמיכה והמראה האלסטי יורד, והעור הופך דק יותר. כתוצאה מאיבוד נפח זה מתפתחים שקעים, קמטים וחריצים. האזור השכיח ביותר בו מופיעים שקעים מעין אלו הוא הקו המחבר בין האף והפה (אזור נזולביאלי). כמו כן יתכנו שקעים וקמטים בצידי הפה, סביב הפה והשפתיים ואובדן נפח בלחיים. הטיפול היעיל ביותר במצבים אלו הוא השבת הנפח באמצעות הזרקת חומרי מילוי.
ההתויות המקובלות להזרקת חומרי מילוי:
 מילוי קמטים (קמטים נזולביאליים, קווים סביב הפה, חלק עליון של הפנים);
 עיצוב פנים (הדגשת לחיים, עיצוב סנטר, שיפור מראה האף, שקעים תחת העיניים, מילוי שקעים).
 עיצוב שפתיים (הגדרת קו שפה, תוספת נפח, תיקון אסימטריה, הרמת זויות הפה "חיוך עצוב");

נזקים סביבתיים - השמש היא הגורם הסביבתי מספר אחד להיווצרות של קמטים. לכן, מומלץ להימנע מחשיפה לשמש, כבר מגיל צעיר ובכל מקרה להשתמש בקרם עם מקדם הגנה גבוה כל אימת שנחשפים לשמש. עישון נחשב לגורם משמעותי נוסף להזדקנות מוקדמת של העור.

השפעת הכבידה - עם השנים מתפתח תהליך של נפילה של עור הפנים הגורם להופעת קמטים ושקעים. הטיפול היעיל ביותר לתופעה זו הוא ניתוח מתיחת הפנים. בשנים האחרונות נעשהניתוח זה קל יותר, עם תקופת החלמה קצרה יותר ולכן מהווה טיפול ראוי במקרים בהם מרכיב הנפילה הוא המשמעותי מבין הגורמים השונים. לאחרונה, פותחו מכשירים אשר ע"י חימום הרקמה התת עורית, בטכנולוגיית גלי רדיו (RF), מסייעים למיצוק ומתיחה של העור. טיפולים אלו מתאימים בעיקר למקרים בהם יש נפילה קלה או במקרים בהם לא ניתן או המטופל איננו מעוניין לבצע ניתוח.

 
 
עמוד הבית   |  אודות   |  טיפולים   |  חומרים   |  מאמרים   |  צור קשר   |  ד"ר מימי ארנרייך   |  המרכז ללימודי אסתטיקה מתקדמים   |  לקוחות מרוצים
מסחר אלקטרוני
חנות וירטואלית | אחסון אתרים
 
Web Design by Eyal Eliraz